Praga, EUČeština ⇒ Strahovský klášter

2012-04-25 21:07:00

Strahovský klášter

Strahovsky klaster Krásný a strohý, starodávný a nádherný Strahovský klášter stále má dlouhodobou pověst kulturního a duchovního centra. Původně dřevěný klášter než získal dnešní podobu, zažil hodně přestaveb, požárů, rabování a znovuzrození. Tento úžasný architektonický komplex byl svědkem a účastníkem mnoha velmi významných historických událostí. V roce 1627 sem byly přemístěny z Magdeburku ostatky svatého Norberta, který je známý jako zakladatel řádu premonstrátů.

K nejzajímavějším budovám kláštera patří kostel svatého Rocha, postavený protože císař Rudolf II slíbil, že takovým způsobem poděkuje v případě ukončení moru. Mezi další v současnosti existující na území kláštera objekty patří Muzeum národního písemnictví, pak zajímavý je Muzeum miniatur a překrásná Velká Strahovská zahrada. Cestovatele mohou využit služby pivní restaurace Svátý Norbert a hotelu Questenberk.

Bohatá knihovna kláštera je známá po celém světě. Je to impozantní úschovna pro více než 130 tisíc knih, která se skládá z několika ozdobených freskami místností. Kabinet kuriozit je pro zvědavce: tady jsou sbírky neobvyklých přírodních exponátů. Místní umělecká galerie se může pochlubit slušnou a důstojnou sbírkou uměleckých předmětů.
Смотрите также:

Оставьте ваш комментарий:
Авиабилеты в Прагу по лучшим ценам:
Сегодня, 16.10.2018, за 1 крону дают 2 руб. 33 коп.