Praga, EUČeština ⇒ Královská zahrada

2012-04-25 21:14:32

Královská zahrada

Kralovska zahrada Královská zahrada je jedním z nejkrásnějších míst v Praze. Zahrada vznikla v 16. století na pokyn Ferdinanda I. za pomocí jeho náměstků a pak nástupců. Kromě pařenišť a skleníků zde bylo vytvořeno bohaté zázemí pro příjemnou zábavu a pro pobavení majestátních osob a jejích dvorních. Jedná se o část zahradního komplexu - Letohrádek královny Anny (lidové nazývány Belvedér), Míčovnu, určenu pro módní v té době míčové hry, Lví dvůr - původně první pražská zoo, Giardinetto - část zahrady před letohrádkem s keři pěstovanými v bludišťových uličkách.

Rudolf II rozšířil zahradu a přidal k ní bažantnice a rybník určený pro chov vzácných druhů vodního ptactva a cenných druhů ryb. Západní část zahrady zdobí prostorná jízdárna, která nyní slouží jako výstavní síň.

Zahradu a Letohrádek stvořili italští architekti a zahradníci. Zde rostou okrasné stromy a keře, exotické jižní ovoce - fíky, citrusy a růže, netradiční odrůdy vinné révy a tak dále. Na slunné straně byla vystavena Oranžerie a na svahu vedle Belvedéru byla založena fíková zahrada.

Královská zahrada se proslavila kvůli skutečnosti, že se zde poprvé v Evropě (dokonce dříve než v Nizozemsku) začaly pěstovat tulipány. Jejich cibulky Rudolf II dostal darem od tureckého sultána.
Смотрите также:
  • Starý královský palác

    ...

     
  • Belvedér

    Palac byl postaven za Ferdinanda I pro ucely letniho sidla jako darek pro svou oblibenou manzelku, kralovnu Annu Jagellonskou ...

     

Оставьте ваш комментарий:
Авиабилеты в Прагу по лучшим ценам:
Сегодня, 16.10.2018, за 1 крону дают 2 руб. 33 коп.