Praga, EUČeština ⇒ Klementinum

2012-04-25 18:37:45

Klementinum

Klementinum Elegantní historický architektonický komplex, nazvaný Klementinum je rozdělen do nádvoří - jako tomu je na Pražském hradě. Původně za jeho zdmi se nacházely jen několik domů, zahrad a kostelů, a taký dominikánský klášter. Založený v roce 1556 řad jezuitů koupil tento pražský komplex a doplnil ho později koupenými v blízkosti budovami a novými stavbami - školou, tiskárnou, divadlem. Jezuité začali řídit Karlovu univerzitu, založily vlastní klášter, který je největší stavbou Klementina.

V osmnáctém století byla postavena proslulá Astronomická věž - postavena v roce 1722 (v současností tu je observatoř, kde stále ještě probíhají meteorologická a astronomická pozorování) a Zrcadlová kaple. V devatenáctém století vznikla socha Pražský student - postavená v roce 1847, připomíná aktivní účastníky obrany hlavního města v bojích se Švédy. V roce 1924 státní knihovna České republiky a technická knihovna se stály částí Klementina.

Zpočátku se tento působivý komplex byl vytvořený slavnými architekty v barokním stylu, pak proběhla modernizace v duchu klasicismu.


Смотрите также:
  • Staroměstská radnice a Staroměstský orloj

    Staromestsky orloj taky nazyvany jako Prazsky orloj nejenom okouzlujici a krasny, ale je starodavny a ma slozity mechanizmus: krome casu a datu ukazuje dobu zapadu a vych ...

     
  • Rudolfinum

    Presne tady konal prvni koncert Ceske filharmonie a hlavni sal byl pojmenovan po hudebnim skladateli Antoninu Dvorakovi, jehoz treti symfonie znela pri otevreni budovy ...

     

Оставьте ваш комментарий:
Авиабилеты в Прагу по лучшим ценам:
Сегодня, 16.10.2018, за 1 крону дают 2 руб. 33 коп.