Praga, EUČeština ⇒ Belvedér

2012-04-25 21:22:54

Belvedér

Belveder Krásný renesanční palác, tzv. Belvedér nebo Letohrádek královny Anny má opravdu romantickou historii. Palác byl postaven za Ferdinanda I pro účely letního sídla jako dárek pro svou oblíbenou manželku, královnu Annu Jagellonskou. Architekt z Itálie jménem Paola della Stella vytvořil nádhernou reliéfní výzdobou na téma řeckých mýtů nad arkádovým ochozem. Stavební práce byly přerušeny z důvodu požáru a palác dokončil německý stavitel Bonifác Wolmut.

Jedna z témat reliéfu zvěčňuje lásku královského páru: je tady zobrazení Ferdinanda I., který dává Anně květinu. Výzdoba paláce je doplněna sochami bohů, královským portrétem, nástěnnou malbou K. Rubena.

Průčelí Letohrádku královny Anny je obklopeno vzdušným arkádovým ochozem s elegantními iónskými sloupy. Střecha paláce je pokryta modro-zelenou mědi a je vykonána ve formě obrácené lodi s královskými symboly. V blízkosti letohrádku se nachází známa bronzová Zpívající fontána.
Смотрите также:
  • Královská zahrada

    Krome parenist a skleniku zde bylo vytvoreno bohate zazemi pro prijemnou zabavu a pro pobaveni majestatnich osob a jejich dvornich ...

     
  • Pražská Loreta

    ...

     

Оставьте ваш комментарий:
Авиабилеты в Прагу по лучшим ценам:
Сегодня, 16.10.2018, за 1 крону дают 2 руб. 33 коп.